نصب بلکا و اجرای بلکا در مجموعه مخصوص بلکا و پتینه

نصب و اجرای بلکا و پتینه، زندگی شما را پر رنگ تر و با نشاط تر می کند : )

0912-8409932

بلکا و پتینه با مجموعه بلکا آذین

با خدمات بلکا و پتینه در مجموعه بلکا آذین بیشتر آشنا شوید
درحال بارگذاری...

نصب و اجرای بلکا و پتینه و خود آن، نوعی پوشش سلولزی با الیاف طبیعی و جایگزینی مناسب و به صرفه برای رنگ و کاغذ دیواری می باشد که توسط دستگاه های مخصوص آسیاب شده و سپس با میزان مشخصی از چسب مخصوص وسنگ‌های تزئینی کاملاً مخلوط شده‌است. این پوشش می‌تواند در تمام فضاها اعم از مدارس، بیمارستان، ادارات دولتی و حتی زیبا سازی منازل مورد استفاده قرار گیرد. اجرای بلکا برروی تمام سطوح از جمله: گچ، چوب، فلز، رنگ روغن، سیمان، شیشه و… مقدور می باشد. بلکا به خاطر جنس سلولزی‌ اش به پوشش سلولزی هم معروف است. محبوبیت بلکا دلایل مختلفی دارد از جمله:

  1. خواص تزئینی بلکا که ناشی از تنوع زیاد آن در رنگ و جنس و طرح است.
  2. نصب و اجرای بلکا سریع و بدون کثیف کاری و بو (البته در شرایطی که مقدمات مثل زیر سازی و بتونه کاری دیوار مورد نیاز نباشد)
  3. مقاوم بودن بلکا در برابر اتش و ضربه و …
  4. ساختار فیبری بلکا که خاصیت ضد الکتریسته ایجاد کرده و گرد و غبار را جذب نکرده و دیرتر کثیف می شود
  5. عایق بودن در برابر حرارت، سردی و صدا و …

جهت مشاوره و سفارش بلکا و پتینه لطفا با شماره 09128409932 تماس بگیرید.

مستند رضایتمندی مشتریان

مشاهده میزان رضایتمندی مشتریان سابق مجموعه بلکا آذین
درحال بارگذاری...
درحال بارگذاری...
درحال بارگذاری...

جهت مشاوره و سفارش بلکا و پتینه لطفا با شماره 09128409932 تماس بگیرید.

مزایای نصب و اجرای بلکا

خاصیت زیست محیطی

استفاده و نصب بلکا و پتینه موافق با شرایط زیست محیطی است. از آنجایی که با اجرای بلکا برای دیوارها انرژی کمتری مصرف می کنید و جنس آن به گونه ای است که طول عمر زیادی دارد و زباله تولید نمی شود، سازگاری این پوشش را با محیط زیست نشان می دهد و آن را ماده ای دوستدار طبیعت معرفی کرده است.

عایق صدا

برای شهرهای شلوغ، محله های پرسروصدا و فضاهایی که نیاز به عایق صوتی هست، بهترین گزینه نصب و اجرای بلکا می باشد. مواد موجود در این پوشش سلولزی خاصیت آکوستیک دارند. برای همین اگر سر و صدای بیرون به داخل ساختمان شما زیاد است و این مساله سبب رنجش شما شده است، نصب و اجرای بلکا و پتینه را امتحان کنید.

عایق حرارتی

بلکا عایق حراری و انرژی می باشد که سبب کاهش مصرف انرژی ساختمان نیز می شود. این یکی از اصلی ترین دلایلی است که افراد برای پوشش دیوارها به سراغ نصب بلکا و پتینه می روند. بر این اساس ساختمان با مصرف انرژی کمتر، در طول تابستان خنک و در طول زمستان گرم است.

عدم جذب گرد و غبار

الیاف سلولزی از نظر بار الکتریکی، الکتریسیته ساکن ایجاد می کنند. برای همین شرط جذب کردن گرد و خاک یعنی ایجاد بار الکتریکی مخالف در ذرات هوا را ندارند. شاید پس از نصب بلکا در پوشش دیوارها متوجه دیر کثیف شدن آنها از نظر جذب گرد و غبار شوید.

قابلیت شستشو

این مساله مقداری سخت است اما امکان پذیر است. پوشش بلکا حالتی سه بعدی و پرزدار دارد. برای شستن آن بهتر است از شامپو فرش استفاده کنید (شامپو فرش را با ابر و اسفنج بر روی دیوار بکشید و مدت زمان 4 تا 8 ساعت صبر کنید تا خشک شود)

بدون نیاز به زیرسازی

قابلیت نصب بلکا بر روی تمام سطوح مانند سیمان سفید، رنگ روغن، چوب و... باعث می شود تا استفاده از این ماده به هیچ وجه نیاز به زیر سازی خاصی نداشته باشد. از طرف دیگر این مزیت، در وقت و هزینه شما نیز موثر خواهد بود و سرعت اجرای بلکا را بالاتر می برد.

مواد اولیه سالم

بلکا به هیچ وجه پوشش سلولزی و فلزات سنگین سرطان زا ندارد. هیچ گونه ماده نفتی و فسیلی در آن پیدا نمی شود. در کل نصب و اجرای بلکا بر خلاف تصور عموم مردم هیچ گونه عوارض تنفسی و ریوی نداشته و کاملا با سلامت انسان و محیط هماهنگ است.

خاصیت ارتجاعی دارد

بلکا قابلیت ارتجاعی داشته و این مساله در تغییرات دمایی و... سبب می شود تا به راحتی ترک بر نداشته و ظاهر دیوار منزل یا محل کار شما خراب نشود. حتی اگر دیوار زیری آنها نیز ترک بردارد این مساله به پوشش پتینه و بلکا منتقل نمیشود.

مقاوم در برابر آتش سوزی

جنس متریال پوشش دیوارها تاثیر زیادی در اشتعال پذیر بودن یا نبودن آنها دارد؛ اینکه چه جنسی، به چه ضخامتی به کار می رود و چه مدت زمان تاب تحمل در برابر شعله ها آتش را دارد. بلکا نیز جزء موارد غیر قابل اشتعال می باشد که سبب افزایش امنیت شما می شود.

ساده ترین روش اجرای بلکا

اجرای بلکا در طرح و رنگ های ساده کار پیچیده ای نیست و میتوان به راحتی آن را انجام داد.استفاده از مطالب زیر در این کار، کمک بسیاری به شما میکند. برای یادگیری آموزش و نصب بلکا، ابتدا باید وسایل مورد نیاز آن را تهیه کنید.

 ابزار مورد نیاز برای  اجرای بلکا شامل موارد زیر است:

  1. خرید بلکا متناسب با سطحی که برای اجرای کار مد نظر دارید.
  2. ظرفی که در آن بتوانید آب و پودر بلکا را ترکیب کنید.
  3. یک عدد ماله پلاستیکی مخصوص بلکا برای صاف و یکدست کردن پتینه روی سطح کار

روش نصب بلکا روی دیوار و نکات مهم آن

برای آماده سازی نصب بلکا و خمیر آن، ابتدا باید یک سوم تشت را از پودر بلکا پر کنید.

نکته مهمی که در تهیه و اجرای بلکا حائز اهمیت است، توجه به پوشش سطحی است که میخواهید پتینه را روی آن نصب کنید. برای مثال سطح چوبی و آهنی لغزندگی کمتری نسبت به سطح گچی دارند. بنابراین باید به میزان رقیق یا غلیظ بودن خمیر توجه کنید تا در انتهای کار نتیجه مطلوبی بگیرید.

در مرحله بعد مقدار آبی که 3 الی 5 برابر پودر است با مواد ترکیب کنید تا یکدست  و خمیری شود. ورز دادن  مواد را تا 20 دقیقه به صورت مداوم ادامه دهید تا چسبندگی لازم را بدست آورد. حالا خمیر شما آماده است .

قبل از استفاده از خمیر، سطح زیر کار را با دقت و به خوبی  تمیز کنید. سپس مقداری از خمیر بلکا را روی ماله مخصوص بلکا کشیده و یکدست روی دیوار یا سقفی که مد نظر دارید  پخش کنید. این کار را با دقت و حوصله انجام دهید تا نتیجه مطلوبی بگیرید.

ضخامت استاندار اجرای بلکا بر روی سطح، 1.5 میلی متر تعیین شده است. سعی کنید از حد مجاز آن خارج نشوید.

پس از اتمام کار ، با در نظر گرفتن شرایط محیط اجازه دهید خمیر کاملا خشک شود.این زمان بین 24 تا 72 ساعت، متغیر است.

بلکا و پتینه

جهت مشاوره و سفارش بلکا و پتینه لطفا با شماره 09128409932 تماس بگیرید.

قیمت بلکا و پتینه

مشاهده هزینه و قیمت بلکا و پتینه بوسیله مجموعه بلکا آذین
نوع رنگ قیمت تقریبی بر حسب متر
رنگ روغنی ۲۱ هزار تومان
رنگ پلاستیک ۱۸ هزار تومان
رنگ بلکا ۱۶ هزار تومان
رنگ اکرالیک بدون بو ۱۹ هزار تومان
رنگ مولتی کلر ۲۴ هزار تومان

عوامل موثر در قیمت بلکا

قیمت بلکا بستگی به مساحت و متراژ سطح مورد نظر، متفاوت است وبه نسبت موادی که برای هر متر مربع از کار مصرف می شود تغییر می کند.

کیفیت پودر بلکا تاثیر زیادی در نتیجه کار دارد، بنابراین هرچه کیفیت محصول بهتر باشد، هزینه آن افزایش پیدا میکند. تصمیم گیری  مصرف کننده در کیفیت محصول بستگی به هزینه ای دارد که فرد انجام می دهد.

در بعضی از مواقع، مصرف کننده مواد اولیه پتینه را آماده کرده و از افراد ماهر در این حرفه برای ماله کشی و یا طراحی استفاده می کند که همه اینها باعث تغییر در قیمت بلکا می شود.

یکی از چیزهایی که در تعین قیمت بلکا و دستمزد آن نقش مهمی ایفا میکند، کیفیت سطحی است که برای اجرای بلکا در نظر گرفته می شود . برای مثال بعضی از پوشش ها نیازمند تعمیر و زیر سازی است تا علاوه بر نصب آسان، نتیجه ی مطلوبی داشته باشد.

دستمزد اجرای کار بلکا برای خرده کاری ، بسته به متراژ بین 250 تا 450 متغیر است. قبل از اجرای کار مصرف کننده باید هزینه نصب و اجرای بلکا را با پتینه کار مشخص کند تا در آخر کار دچار مشکل نشود.

سبک های مختلف اجرای بلکا

پتینه طرح و رنگهای مختلفی دارد و در سبک های شلوغ و ساده مورد استفاده قرار می گیرد. قیمت بلکا بستگی به سبکی دارد که شما انتخاب می کنید.

طرح های ساده آن نیاز به مهارت خاصی ندارد و با اندکی تحقیق به راحتی انجام می شود.تنوع بسیار این محصول سبب محبوبیت آن در بین مردم شده است. جنس های مختلف بلکا، در عین سادگی تغییرات بسیاری در دیزاین خانه ها و محیط های شغلی ایجاد می کند. اما به وجود آوردن طرح های مختلف نیازمند تجربه و مهارت بسیار است . برای همین اگر میخواهید از سبک های مختلف در دکوراسیون خود استفاده کنید، از افراد با تجربه در این زمینه کمک بگیرید.

بلکا و پتینه

جهت مشاوره و سفارش بلکا و پتینه لطفا با شماره 09128409932 تماس بگیرید.

نمونه کارهای بلکا و پتینه

مشاهده سوابق و نمونه کارهای بلکا و پتینه، بوسیله مجموعه بلکا آذین